İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Para Kazanmak
  3. İnternetten Para Kazanma Fikirleri 2021
Trendlerdeki Yazı

İnternetten Para Kazanma Fikirleri 2021

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanmak isteyen pek çok insan gibi siz de kazancınızı dijitalleştirmek istiyor olabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız bu rehber içerik sayesinde hem dijital dünyada para kazanmanın ayrıcalıklarını öğrenebilecek hem de 2021 trendlerine bir göz atma şansı elde edebileceksiniz. Vakit kaybetmeden 2021 yılında sizi bekleyen para kazanma seçenekleri neler bir göz atalım!

1. Yazarlık Yapmak

Yazarlık Yapmak

İnternetten para kazanma dendiğinde akla gelen ilk ve en önemli seçeneklerden bir tanesi de yazarlıktır. Çeşitli freelancer siteleri aracılığıyla yazarlık yapabileceğiniz gibi kendi iş ağınızı oluşturarak da yazarlığa adım atabilirsiniz. Ancak yazar olmadan önce SEO, Google algoritması gibi bazı detayları öğrenmeniz gerekir. Bunun yanı sıra Türkçe dil bilgisi kurallarına ve diğer bazı yazı uygulamalarına hâkim olmanız gerekmektedir. Tüm bunların üstesinden geldiğinizde kazancınızın ayda 5-6 bin TL düzeyinde olabileceğini unutmamalısınız.

2. Youtube Videoları 

Youtube Videoları Çekmek

Youtube, sosyal medya dendiğinde akla gelen en önemli alternatiflerden bir tanesidir. Youtube ile zengin olan onlarca bireyin varlığı düşünüldüğünde siz de internetten para kazanma konusunda Youtube seçeneğini tercih edebilirsiniz. Doğru içerik ve kaliteli bir video hazırladığınızda 0 sermaye ile ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Mevcut Youtuberlar’ın da aynı mantıkla milyonluk evler ve arabalara sahip olduğunu düşündüğünüzde siz de bunu başarabilirsiniz. Üstelik risk yok!

3. İnternet Sitesi Açmak

İnternet Sitesi Açmak

Dijital dünyada bir web sitesine sahip olmanın getirileri çok ciddi manada fazladır. Zira Google, her geçen gün reklamlar konusunda yeniliklere kapı aralar. Siz de bu yenilikleri takip ederek daha kaliteli bir kazanç seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Üstelik değişen trendleri inceleyerek bir web sitesi açmanız kazancınızı çeşitlendirme noktasında çok özel olacaktır. İnternet sitesi açarak para kazanma konusunda hem Google reklamları hem de kendi web sitenizde pazarlayacağınız ürünlerin getirilerini dikkate alın. Kazancınızı içerik kaliteniz ve girişimciliğiniz doğrudan etkileyecektir!

4. E-ticaret Sitesi Açmak

E-ticaret Sitesi Açmak

E-ticaret çağımızın en çok tercih edilen para kazanma seçeneklerindendir. Zira e-ticaret sitesi açmanın en önemli ayrıcalığı kendi markanıza sahip olmaktır. Bu da aslında e-ticaret ile hayallerinize bir adım daha yaklaşmak anlamına gelecektir. Bir mağaza sahibi ya da bayi bağlantısı olan bir girişimci olarak e-ticaret sitesi işine girişebilirsiniz. Burada fiziksel bir mağaza kurmuyor oluşunuzun avantajları vardır. Üstelik dijital dünyada doğru işleri yaptığınızda kısa sürede çok geniş kitlelere ulaşmanız da muhtemeldir.

5. Instagram Reklamları

Instagram Reklamları

Kendine has bir hedef kitlesi ve geniş takipçi sayısı olan Instagram hesaplarının oturdukları yerden çok ciddi kazançlar elde edebileceklerini biliyor muydunuz? Sadece bir paylaşım yaparak ya da hikâye çekeren binlerce lira kazanan Instagram ünlülerinin varlığını düşünerek siz de en ideal seçeneklerle harekete geçebilirsiniz. Özellikle de reklam yapacağınız alanda geniş bir kitle varsa reklam ücretleri doğrudan artış gösterecektir. Bu fikir sizin için kârlı gözüküyorsa hemen bir Instagram profili açarak takipçi kazanmaya başlamalısınız.

6. Anket Doldurmak

Anket Doldurmak

Hiçbir yeteneğim yok ama dijital dünyada ben de var olmak istiyorum diyenlerden biriyseniz para kazanmak için harika bir seçeneğiniz var! Dijital dünyada para kazanmak adına eski ama oldukça ayrıcalıklı olan anket doldurma işini denemelisiniz. Gelen her anketi mantıklı cevaplarla doldurmak ve para kazanma oldukça kolay. İlk etapta anket doldurmanın size çok ciddi gelir getirmeyeceğini düşünebilirsiniz. Ancak anketleri doldurdukça kazandığınız meblağları düşündükçe daha çok anket doldurmak isteyeceksiniz.

7. Online Ders Vermek

Online Ders Vermek

Bir eğitmen ya da dersler konusunda başarılı biri olmanın sizin için çok ciddi bir gelir elde yolu olacağını biliyor muydunuz? Online para kazanma yöntemlerinin en önemlilerinden biri olan online ders ile dilediğiniz yoğunlukta dersler verebilirsiniz. Kazancınızı ve çalışma saatlerinizi tamamen siz belirleyebilirsiniz. İnternetten para kazanma için tercih edeceğiniz bu seçenekte kitlenizi arttırdıkça kazancınızın da artacağı açıktır. Bu nedenle de işinizi kaliteli yaparak daha kusursuz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

8. Mobil Uygulama Geliştirmek

Mobil Uygulama Geliştirmek

Dijital dünyada son dönemin en trend seçeneklerinden bir tanesi de internet kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan mobil uygulamaları geliştirmektir. Çeşitli markalar ve bazı kurumlar tarafından tercih edilen mobil uygulamalarla ilgili geliştireceğiniz her çözüm sizin için daha büyük bir gelir anlamına gelecektir. Bu nedenle de gelirinizi arttırmak adına yapmanız gereken sadece işinize odaklanmaktır. İşinizi başarıyla gerçekleştirdiğiniz sürece mobil uygulama ile kazancınızı katlama şansı elde edebileceksiniz.

9. Video Edit ve Kurgu Yapmak

Video Edit ve Kurgu Yapmak

Dijital içeriklerin her geçen gün daha da değerli bir noktaya ulaştığını düşündüğümüzde başvurmanız gereken en önemli seçeneklerden biri de video edit ya da kurgudur. Bir Youtuber için ya da büyük çaplı markalar için video edit işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu bütün işlemler sizin için daha kaliteli çözümler anlamına gelecektir. Bu nedenle de video kurgu ya da edit işlemlerinden elde edebileceğiniz kazancı küçümsememelisiniz. Elde ettiğiniz kazancı arttırmak için video kurgu süreçlerinde daha kaliteli seçeneklere odaklanmayı da unutmamalısınız. Çünkü video kaliteniz arttıkça sizi tercih eden marka ve kişi sayısı da artacaktır.

10. Grafik Tasarım İşiyle İlgilenmek

Grafik Tasarım İşiyle İlgilenmek

İnternetten para kazanmayı istiyorsanız yapabileceğiniz işlerden bir tanesi de hiç şüphesiz grafik tasarımdır. Çünkü grafik tasarım dijital dünya var oldukça hatta reklam sektörü var oldukça varlığını sürdürecek bir alandır. Markaların reklamdan vazgeçmedikleri ve her an bir reklama ihtiyaç duydukları düşünüldüğünde grafik tasarım işiyle kazancınızı arttırmayı tercih edebilirsiniz. Bu nedenle de grafik tasarım işlemleri için kesinlikle bir bilgisayara ve Photoshop gibi kaliteli programlara sahip olmalısınız. Tüm bu detayları elde ettikten sonra sizin için internetten para kazanma çok daha kolay olacaktır.

11. 3D Modelleme Yapmak

3D Modelleme Yapmak

Dijital dünyada kişi ve markaların ihtiyaçları oldukça çeşitlidir. Bu noktada bir üretim ya da tasarım işi ile ilgilenenlere 3D Modelleme desteği ile yardımcı olabilirsiniz. 3D Modelleme dijital dünyada çok yoğun talep görmese de bir proje için ödenen ciddi meblağlar ayda birkaç iş alarak ciddi kazanç elde etmenizi sağlar. Bu nedenle de 3D Modelleme sayesinde kazancınızı katlamak mümkündür. İnternetten para kazanmak için neler yapabilirim diye kara kara düşünmek yerine kesinlikle bu alternatife yönelmelisiniz. Kazancınızı biriktirmeye başladığınızda iyi ki 3D Modelleme işini yapmaya başladım diyeceğinizi iddia ediyoruz.

12. Web Sitesi Tasarımı Yapmak

Web Sitesi Tasarımı Yapmak

Listemizin başında internet sitesi açmanın para kazandıracağını söylemiştik. Bu kapsamda her geçen gün internette yeni bir site açılıyor. Siz de açılan bu web sitelerine destek sağlamak istediğinizde para kazanmak için bir yöntem seçmiş oluyorsunuz. Bir web tasarımcı olmanın size getirilerini hesaba kattığınızda yaşamınıza doğrudan freelancer olarak devam edebilirsiniz. Web tasarım alanındaki projelerin hacimce büyüklüğü ve kaliteli işlere ödenen ücretlerin çok ciddi boyutlarda olması kazancınızın arttırılması yönünde değerlidir. Henüz hiç web tasarım işi yapmadıysanız ve bu konuda da bilginiz yoksa internetten ücretsiz eğitimler alarak basit tasarımlarla kazanmaya başlayabilirsiniz.

13. Çeviri Yapmak

Çeviri Yapmak

Türkçe dışında bir dil bilmenin sosyal yaşantınızda size çok ciddi katkıları olmuştur. İnsanlarla iletişim kurmak ya da bu iletişimi daha kaliteli notalara taşımanın dil vasıtasıyla daha kaliteli bir şekilde gerçekleşeceğini ifade edebiliriz. Ancak dil sayesinde para kazanmanın da mümkün olduğunu unutmamak gerekir. Özellikle yazılı ve sözlü çeviri yaparak kazancınızın çok yüksek olacağını ifade edebiliriz.

İnternette çeviri hizmeti almak isteyen onlarca hatta yüzlerce birey/marka ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu kimselerin amacı bilmedikleri bir dilde profesyonel hizmet almaktır. Siz de bu konuda profesyonel destek sunuyorsanız para kazanmanız için bir engel kalmamış demektir. Çeviri yaparak para kazanmak istediğinizde bildiğiniz dil çok yaygın kullanılmıyorsa kazancınızın daha da fazla olacağını unutmamalısınız. Arz – talep dengesinde bu noktada ibre sizden yana olacaktır.

14. Dropshipping Yapmak

Dropshipping Yapmak

Listemizin ilk sıralarında size e-ticaret sitesi kurmanın kârlı ve para kazandıracak bir işlem olduğunu söylemiştik. Ancak bu seçenekten çok daha kazançlı bir seçenek var ki bu da dropshipping sistemidir. Risk ve yatırım sermayesine gerek kalmadan gerçekleştireceğiniz satışlar üzerinden para kazanmaya başlamalısınız. Peki, dropshipping nasıl yapılır?

Bir satıcının ürünlerini siz de satmak üzere listeleyerek tüketicilere ulaşmayı arzu ediyorsunuz. Özellikle kârlı olduğunu düşündüğünüz ürünleri satmak adına dropshipping yapmak size kısa sürede büyük kârlılık getirecektir. Bu nedenle de dropshipping yapmaya başlamadan önce daha titiz olmalı ve araştırmalarınızı incelikle yapmalısınız. Dropshipping konusunda ideal sonuçlara ulaştığınızda artık internetten para kazanmak sizin için bir yaşam felsefesine dönüşecek.

Dropshipping konusunda takip ettiğim bir arkadaştan dinleyin meseleyi.

https://www.youtube.com/watch?v=1BpRlO61Ob0&t=1s

15. Stok Fotoğrafçılığı

Stok Fotoğrafçılığı

Stok görsellerin onlarca dolarak satılması sizin için ilk etapta mantıklı gelmiyor değil mi? Ama web tasarım ve grafik tasarımda kullanılacak olan görsellerin özel olması adına daima özgün fotoğraflara ihtiyaç duyuluyor. Bu durumda siz talep eden tarafta değil arz eden kısımda olarak para kazanabilirsiniz.

İnternette stok görsel yükleyerek para kazanabileceğiniz onlarca web sitesi var. Bunlardan bir tanesine üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken sadece kurallara uygun fotoğraflar çekmektir. Özellikle fotoğrafları bir nebze manipüle ederek daha başarılı sonuçlar alabileceğinizi unutmamalısınız. Çünkü dümdüz bir fotoğrafı hiç kimse kullanmak istemeyecektir. Doğru fotoğraflar yüklemeye başladığınızda kazancınızın ne denli yüksek olacağını görebileceksiniz.

16. Yandex Toloka ile Para Kazanmak

Yandex Toloka ile Para Kazanmak

İnternetten para kazanma için tercih edeceğiniz seçeneklerden bir tanesi de Yandex Toloka’dır. Yandex, Google gibi bir arama motoru olsa da Google’dan farklı alternatifler sunması nedeniyle adından söz ettirir. Bu kapsamda bir para kazanma aracı olan Yandex Toloka ile çeşitli görevleri yerine getirerek para kazanma mümkündür.

Görevlerin oldukça çeşitli olduğunu düşündüğünüzde zorluğa göre alacağınız ücret farklılaşır. Üstelik ödemelerin USD cinsinden olması Türkiye’de yaşayan biri için oldukça özeldir. Siz de kazancınızı dijital dünya sayesinde sağlamak üstelik bunu USD ile gerçekleştirmek için Yandex Toloka seçeneğini değerlendirmelisiniz.

17. Twitch Yayınları

Twitch, internetten para kazanma için en çok tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Yayıncıların çeşitli konular ve içeriklerle hedef kitlelerine ulaşmaları söz konusu olurken izleyici sayısı arttıkça kazanç da çok ciddi manada yükselecektir. Özellikle LoL ve CS GO oyuncularının yayınlar yaptığı Twitch’de siz de yayın yaparak para kazanmaya başlayın. Ancak yayın başlattığınızda onlarca hatta yüzlerce rakibinizin olduğunu unutmayın. Bu durumda özgün ve dikkat çekici olmak oldukça değerlidir

18. Seslendirme Yapın

Sesinize güveniyorsunuz ve bu sayede internetten para kazanabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? O halde yapmanız gereken sadece bir mikrofon almak ve kayda başlamak! Çeşitli seslendirmelerle kazancınızı çok ciddi boyutlara taşıyabilirsiniz. Özellikle kelime başı ücretlendirme yapan seslendirme sanatçıları için uzun videolarda gerçekleşecek seslendirmeler için binlerle ifade edilen tutarlardan bahsetmek gerekir.

İster kadın ister erkek olun sesiniz tüketiciler üzerinde ya da hedef kitle üzerinde bir etki bırakıyor mu? O halde  para kazanmanın yolunu buldunuz demektir. Sesinizi kullanarak para kazanma internetten para kazanma noktasında en ideal seçeneklerden bir tanesi olacaktır.

Tüm bu seçenekleri deneyerek para kazanmanın sizin için oldukça ayrıcalıklı olduğunu unutmayın! Bu durumda internetten para kazanma için bir seçim yaparak hemen işe koyulmalısınız!

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Hocam çok teşekkür ederiz. Yararlı fikirleriniz için

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir