Instagram, Türkiye dahil bazı ülkelerde para kazandıran sistemini deneyecek

Instagram, Türkiye dahil bazı ülkelerde kazanç sağlayan yeni sistemini açıkladı. Instagram, IGTV'de içerik üreten kullanıcılar için reklam ve satın alınabilir rozetler sistemini test edecek. Test edeceği bu sistemin daha fazla içerik oluşturucu çekerek kullanıcılarının artması bekleniyor.

Instagram, Türkiye dahil bazı ülkelerde para kazandıran sistemini deneyecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, IGTV'de içerik üretenlere kazanç sağlamak için reklam ve satın alınabilir rozetler sunacak. 15 saniye sürecek olan reklamlardan elde edilen kazançların bir kısmı içerik üreticilerine verilecek. Reklamların, Youtube'a benzer bir şekilde atlanabilme özelliği bulunacak.

Instagram'ın video paylaşma uygulaması olan IGTV, reklamların haricinde abonelerin satın alabileceği "rozetler" özelliği gelecek. Rozeti satın alan aboneler yorum yaptığında isimlerinin yanında onlara özel bir simge olacak. Rozet için verilen paralar içerik üreticisine gidecek. Ayrıca rozeti satın alan aboneler, içerik üreticisinin özel içeriklerine de ulaşabilecek.

Rozetlerin 1 ila 5 dolar arasında fiyatlandırılacağı açıklandı. Rozetler ilk olarak Türkiye, ABD, Almanya ve Fransa'da test edilecek.

Instagram'ın uzun video paylaşma uygulaması olan IGTV, sizce YouTube'a rakip olabilir mi? Yorumlarda görüşlerinizi belirtiniz.